DM segrande lag 2019

Segrande lag F 19 Falköpings KIK

Bakre raden stående från vänster:Jonas Brage, tränare, Filippa Jonsson, Rebecca Forsberg, Ronja Lind, Natta Lukic, Ida Oskarsson, Felicia Brage, Malva Wallin, Nellie Carlsson, Ida Karlsson, Erika Lindström, Klara Roslund och Tobias Abrahamsson, tränare.
Främre raden sittande från vänster: Elin Hallqvist, Amanda Brage, Sara Barakovic, Hanna Berger, Elsa Skölving, Lisa Orebrand och Olivia Hjerp.

Segrande lag damer Alingsås FC United

Bakre raden stående från vänster: Mikael Prodér, tränare, Jennifer Cronstam, Josefin Wiklund, Minou Adriansson, Tea Olin, Karolina Kärnsund, Amanda Nordberg, Elsa Blomgren, Ina Österlind, Amalia Arvidsson, Olivia Sultan, Fredrik Prodér, tränare och Magnus Ahlin mv tränare.
Främre raden från vänster: Jennifer Nyström, Lisa "Töllsjö" Johansson, Moa Jarl, Lisa Johansson, Alexandra Roholt, Rebecka Sultan, Anna Scavo och Malin Rönnkvist.

Segrande lag P 35 Annelunds IF

Bakre raden stående från vänster: Johan Bengtsson, Leif Johansson, Stefan Sjöberg, Björn Holmén, Peter Andersson, Jonny Hägerå, Andreas Jonsson och Martin Holmén.
Främre raden sittande från vänster: Fredrik Högberg, Jonny Esping, Daniel Holmén, Christian Carlsson, Herman Lennartsson, Mattias Petersson och Kristoffer Holmén.

Segrande lag F 16 IFK Örby

Bakre raden stående från vänster: Frida Olsson, Tilda Björendahl, Stella Nydén, Lovisa Svensson, Maria Kern, Irmelie Hermansson, Emilia Fridén, Samantha Claesson, Tilda Blomster och Nora Hultgren.
Främre raden sittande från vänster: Agnes Petersson, Nellie Olsson, Alva Sjöström, Alva Svensson, Saga Klaesson, Johanna Mårtensson och Liv Dinis, liggande Felicia Nilsson.

Segrande lag P 16 Skoftebyns IF

Bakre raden stående från vänster: Liam Röhne, Mahad Omar, Oscar Edh, David Örtlund-Petrovic, Gustav Alexandersen Larsson, Teo Stjernqvist och William Snällström.
Främre raden sittande från vänster: Mahamed Osman Muuse, Albin Gardehäll, Mahomoud Sarvari, Syed Mehdi Hussain, Gustav Forsberg, Max Malila Hooper och David Larsson.

Segrande lag Herr-DM Norrby IF

Bakre raden stående från vänster: Mergim Krasniqi, Arvin Shojaee, Jonathan Azulay, richard Yarsuvat, Ivo Pekalski, Alexander Henningsson och Wilhelm Ärlig.
Främre raden sittande från vänster: Nino Osmanagic, Alexander Salo, Jasin khayat och Jesper Brandt.
Segrande lag Junior-DM IF Elfsborg
Bakre raden stående från vänster: Johannes Abdullaha, tränare, Rasmus Swahn, tränare, Tim Stålheden, Noah Söderberg, Gustav Broman, Oliver Zandén, Musa M´Benga, Prince Isaac Kouame och Sebastian Jonsson.
Främre raden stående från vänster:Endrit Kutluvci, tränare, Filip Gustavsson, Eduart Iljazi, Viktor Widell, Kevin HolménKevin Limatainen, Max Helg, tränare och Jack Cooper Love, tränare.