Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-09-22
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herrar
17:30 IF Elfsborg - Malmö FF Borås Arena
Div 1 Södra, herrar
17:00 FC Trollhättan - Landskrona BoIS Edsborgs IP A-plan
Div 2 Norra Götaland, herrar
17:00 Vårgårda IK - Vänersborgs IF Tånga Hed A-plan
P17 Allsvenskan Södra Nedflyttningsserie
14:00 IF Elfsborg - Lunds BK Borås Arena 2 konstgräs
P17 Div.1 - Region 2
13:00 IFK Mariestad - IFK Skövde FK Lekevi IP A-plan
Herrar, Div 4 Norra
14:00 Edsvära-Norra Vånga FF - Skultorps IF Edsvallen A
14:00 IFK Skövde FK - Fagersanna IF Södermalms IP
15:00 Ekedalens SK - Åsarp-Trädet FK Idrottsparken, Ekedalen
15:00 Falköpings FK - IFK Hjo Odenplan A-plan
15:00 Skara FC - Ulvåkers IF Sparbanken Arena A
17:00 Götene IF - Råda BK Västerby IP A-plan
Herrar, Div 5 Västra
14:00 FC Corner - Arentorp/Helås FK Stenportsplan
14:00 Halvorstorps IS - Nossebro IF Halvorstorps IP A
15:00 Edet FK - Sjuntorps IF Ekaråsen A
15:00 Levene-Skogslunds IF - Vedums AIS Björkevi A
15:00 Trollhättans IF - Trässbergs BK Skogshöjden Konstgräs
Herrar, Div 5 Södra
13:00 Horreds IF - Mariedals IK Eksätersvallen A-plan
15:00 Dalsjöfors GoIF - IFK Örby Gårdavallen A-plan
15:00 Sandhults SK - Brämhults IK Thåängen A
17:00 Bergdalens IK - Torestorp-Älekulla FF Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
17:00 Kinnahults IF - Äspereds IF Horndalsvallen A-plan
Herrar, Div 6 Skövde
15:00 Våmbs IF - Axvalls IF Claesborgs A-plan
Herrar, Div 6 Falköping
15:00 Marbäcks IF - Redvägs FK Bäckavallen A
15:00 Norra Fågelås IF - Hössna/Timmele Landbyvallen
16:00 Kinnarp-Slutarps IF - Vartofta SK Kinnemo A
16:00 Stenstorps IF - Fröjereds IF Sportvallen A
16:00 Tomtens IF - Folkabo IK Klostervallen A
Herrar, Div 6 Lidköping
15:00 IFK Emtunga - Saleby IF Mossbrotts IP A-plan
15:00 Norra Härene BK - Källby IF Bronäsvallen A
15:00 Rackeby IK - Tråvad/Larv Degeberg IP A-plan
17:00 Järpås IS - Jung/Kvänum 10 IF Järpåsvallen A-plan
17:00 Mellby IK - Kållandsö GoIF Mellbyvallen A
Herrar, Div 6 Alingsås
14:00 Hemsjö IF - Borås GIF Byvallen A-plan
15:00 Hedareds BK - Borgstena IF Hedbyvallen A-plan
15:00 Sjöviks SK - Östadkulle SK Sjöviks IP 1
15:00 SK Mjörn - Töllsjö IF Bodarnevallen A
16:00 IK Friscopojkarna - Savana IF Katebovallen A
Herrar, Div 6 Svenljunga
13:00 Sexdrega/Lockryd - Ljungsarps IF Ängagärdet A
13:00 Svenljunga IK - Dannike IK Högvalla IP A
15:00 Grimsås IF - Månstads IF Grimsborg A-plan
15:00 Länghems IF - Högvads BK Ingsvallen A-plan
Herrar Utveckling Elit div 2 Södra
19:00 Fristad/Sparsör/Borgstena - Skene IF Hedens IP Konstgräs
Herrar Utveckling A Norra
11:00 IFK Värsås - Ardala GoIF Värsås IP A-plan
Herrar Utveckling A Södra
11:00 Sätila SK - Gerdskens BK Lygnevi A
Herrar Utveckling B Vårgårda
11:00 Säven/Hol - Herrljunga SK FK Inst. Sävevallen A-plan
Herrar Utveckling B Borås Östra
11:00 Gånghester/Målsryd - Kronängs IF U1 Engvallen A
19:00 Rydboholms SK - FC Kabel Åttio A Sven Erikssonsvallen A konstgräs
Herrar Utveckling B Ulricehamn
11:00 Gällstad/Dalstorp - Tvärred-Vegby FC Åvalla A
Damer, Div 3 Södra
16:00 Mariedals IK - Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro Kransmossens IP, Konstgräs 1
16:00 Åsarp-Trädet/Redväg - Södra Ving/Timmele Enevi A-plan
16:00 Östadkulle SK - Kronängs IF Lenavallen A-plan
17:00 Alingsås KIK - Rävlanda AIS Noltorpsvallen A
17:00 Brämhults IK - Sollebrunn/Stora Mellby Brämhults IP A
17:00 Vedums AIS - Toarpsalliansen Nordvalla A-plan
Damer, Div 4 Norra
15:00 Mariestads BoIS FF U - Moholms SK (9:9) Lekevi IP A-plan
17:00 Skultorps IF U - Jula BK Orkanvallen A
17:15 Gullspång/Hova/Weimer (9:9) - Björsäters IF (9:9) Gullmovallen A-plan
Damer, Div 4 Västra
16:15 Halvorstorp A/Trollhättans FK U (9:9) - Vänersborgs IF U (9:9) Halvorstorps IP A
17:00 Lödöse Nygård IK U - Åsaka SK (9:9) Alevi A
Damer, Div 4 Mellersta
12:00 IK Friscopojkarna U - Kabel Åttio/Byttorp (9:9) Katebovallen A
13:15 Bergdalens IK U - Ulricehamns IFK U 1 Björkängsvallen, Borås, Konstgräs
15:00 Äspereds IF (9:9) - Södra Härene IF (9:9) Lundavallen A
17:00 Hemsjö IF - Fristad/Borgstena/Sparsör U Byvallen A-plan
Pojkar, Div 1 Västergötland 19+
11:00 Alingsås IF FF - Skoftebyns IF WO (3 - 0) Mjörnvallen, A-plan
Pojkar, Div 2 Norra
11:00 Lidköpings FK - Trollhättan BoIS Lockörns IP A
19:00 Skepplanda/Lödöse Nygård - FC Trollhättan Forsvallen Konstgräs
Pojkar, Div 3 Västergötland
11:00 IFK Skövde FK - Alingsås IF FF Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
11:00 Sandared/Sjömarken - IF Elfsborg Sandevi B konstgräs
14:45 Stenungsunds IF - Norrby IF Nya SIF gården
Pojkar, Div 4 Norra
11:00 Falköpings FK - IFK Falköping FF Falevi A
11:00 Skultorps IF - Sils IF Orkanvallen A
Pojkar, Div 4 Mellersta
19:00 Vårgårda IK/Vårgårda IK FK - Holmalunds IF Tånga Hed B-plan
Pojkar, Div 4 Västra
19:00 Vänersborgs IF - Halvorstorps IS Gul Vänersvallen Nord Konstgräs
Pojkar, Div 4 Södra
11:00 Kronängs IF - Skene/Svansjö/Örby Kronäng Arena konstgräs 1
11:00 Somali FF - Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö Ryda Sportfält A
Pojkar, Div 5 U15 Norra
14:00 Skövde AIK - Gerdskens BK Svart Lillegårdens IP, C-plan, Konstgräs
15:30 Vänersborgs FK - Skara FC Vänersvallen Syd Konstgräs
16:00 Vara SK - IFK Skövde FK Vit Torsvallen A-plan
17:00 Skoftebyns IF - IFK Mariestad/MBK Nysätra IP
Pojkar, Div 5 U15 Södra
11:00 IF Elfsborg - Brämhults IK Vit Borås Arena 2 konstgräs
17:00 Bollebygd/Hestrafors/Töllsjö - Kinna IF Röd Björnskogsvallen
17:00 Örby/Skene/Svansjö - Bergdalens IK Vävarevallen A-plan
Pojkar, Div 5 Mariestad
11:00 Ulvåkers IF - IFK Hjo Åbrovallen C
13:30 Stenstorps IF - Tidaholms GoIF Svart Sportvallen A
Pojkar, Div 5 Skara
11:00 Götene IF - Emtunga/Tråvad/Larv/Vedum Västerby IP B-plan
17:00 Arentorp Helås/Främmestad - IFK Falköping FF Kedumsvallen A
17:45 Tomtens IF - Floby/Grolanda (9:9) Klostervallen A
Pojkar, Div 5 Trollhättan
15:00 Alingsås IF FF Vit - Halvorstorps IS Mjörnvallen, B-plan
Pojkar, Div 5 Alingsås
11:00 Brämhults IK Svart - Lerums IS Brämhults IP A
Pojkar, Div 5 Borås
16:00 Dalstorp/Grimsås/Limmared - Rydboholms SK Dalshov Konstgräs
17:30 Horreds IF - Dalsjöfors GoIF Eksätersvallen A-plan
Pojkar, Div 6 Norra
12:30 Råda BK Vit - IFK Skövde FK Blå Rådavallen Dinaplanen konstgräs
16:00 Lidköpings FK Svart - IFK Falköping FF Blå Ågårdsvallen A
16:00 Skara FC Vit - IFK Mariestad Blå Sparbanken Arena G
17:00 Våmbs IF - IFK Hjo Blå Claesborgs B-plan
Pojkar, Div 6 Västra
11:00 Herrestads AIF - Stenungsunds IF Undavallen
12:00 Halvorstorps IS - Skoftebyns IF Halvorstorps IP B-plan
Pojkar, Div 6 Södra
11:00 Herrljunga/Frisco - IF Elfsborg Skoghälla IP B
15:00 Fristad/Sparsör/Borgstena Svart - Sjömarken/Sandared Trollevi A
15:50 Ulricehamns IFK - Vårgårda IK Lassalyckan B-plan
16:00 Gerdskens BK - Dalsjöfors GoIF Gerdskenvallen A-plan
Pojkar, Div 6 Mariestad
16:00 Finnerödja/Hova/Gullspång - Mariestads BK Finnerödja IP
Pojkar, Div 6 Skövde
11:15 Falköpings FK Röd - Skultorps IF Dotorpsplan B
Pojkar, Div 6 Trollhättan
13:00 Lidköpings FK Röd - Trollhättans IF Ågårdsvallen A
16:30 Vänersborgs IF Blå - Saleby/Trässberg/N.Härene Vänersvallen Nord Konstgräs
18:00 Vänersborgs FK Vit - Vänersborgs IF Blå Vänersvallen Syd Konstgräs
Pojkar, Div 7 Skövde
11:00 Töreboda IK - Gullspång/Hova Töreshov A-plan
17:00 Mölltorp/Brevik/Trix - Tymer/Lerdala Molidens IP
17:00 Tidavads IF - Falköpings FK Svart Skogsbovallen C-plan 9-manna
Pojkar, Div 7 Trollhättan
17:00 Örslösa-Söne IK - Skoftebyns IF Sönevallen B
18:30 Halvorstorps IS - Arentorp Helås FK Lyrfågel konstgräs
Pojkar, Div 7 Alingsås
11:00 Södra Härene IF - Byttorps IF Björkvallen
16:00 Sävens BK - Holmalunds IF Sävevallen B-plan
Pojkar, Div 7 Borås
11:30 Rävlanda AIS - Vegby/Tvärred/Gällstad Bråtaredsvallen 13
16:00 Sätila/Ubbhult/Hyssna/Hällingsjö - Länghems IF Björkängsvallen 1 Gräs
Pojkar, Div 8 Norra
17:15 IFK Falköping FF Blå - Råda BK Grön Dotorpsplan B
Pojkar, Div 8 Västra
11:00 Trollhättans BoIS - Skoftebyns IF Svart Torsbovallen B-plan
16:00 Vallens IF - Vänersborgs IF Stora Höga IP 2 Konstgräs
Pojkar, Div 8 Södra
16:30 Brämhults IK - Mariedals IK Brämhults IP B
17:00 Byttorps IF Grön - Sjömarkens IF Byttorps IP A
17:00 Kinna IF Blå - IF Elfsborg Kunskapens Hus, konstgräs
Pojkar, Div 8 Mariestad
11:30 Skultorps IF - Jula BK Orkanvallen B
14:00 Hova/Gullspång/Finnerödja - IFK Mariestad Vit Movallen B-plan
17:00 Ulvåkers IF - BK Trix Åbrovallen C
Pojkar, Div 8 Lidköping
16:00 Sils IF - Kållandsö GoIF Silbohof
17:00 Vinninga AIF - Råda BK Grönvit Lindvallen C1
Pojkar, Div 8 Herrljunga
15:00 Åsarp-Trädet/Kinnarp-Slutarp - Jung/Kvänum/EdsväraN.Vånga Åsarps IP
Pojkar, Div 8 Trollhättan
15:00 IK Gauthiod - Lidköpings FK Vit Lunnevi IP B-plan
15:00 Wargöns IK - Åsaka SK Hallevi IP, Wargön C-plan
Pojkar, Div 8 Alingsås
10:30 Lekstorps IF - Vårgårda IK Vit LP Idrottsplats 1
13:00 Alingsås IF FF Svart - Östadkulle SK Mjörnvallen, A-plan
15:00 Sandareds IF - Hestrafors/Bollebygd Sandevi B-plan
Pojkar, Div 8 Kinna
15:30 Horreds IF - Västra Mark Eksätersvallen B-plan
16:00 Skene IF - Sätila/Ubbhult/Hyssna Vävarevallen
16:00 Svansjö - Alingsås IF FF Vit Svansjövallen A
Pojkar, Div 8 Ulricehamn
11:00 Södra Vings IF - Dalsjöfors GoIF Slottsvallen 9-manna
11:00 Vegby/Tvärred - Ulricehamns IFK blå Bergavallen A-plan
12:00 Sparsör/Fristad/Borgstena - Kronängs IF Trollevi C konstgräs
16:00 Rydboholms SK - Gånghester/Målsryd Sven Erikssonsvallen
17:30 Svenljunga IK - Redvägs FK Högvalla IP Överplan
Pojkar, Div 9 Töreboda
11:00 IFK Mariestad Vit - Jula BK Lekevi IP Övre-plan
11:30 Skövde AIK Röd - Töreboda IK Lillegårdens IP, 7 mot 7
15:30 BK Trix - Våmbs IF Grön Molidens IP
Pojkar, Div 9 Falköping
14:30 Falköpings FK - IFK Falköping FF Blå Falevi A
Pojkar, Div 9 Götene
13:00 Lidköpings FK Röd - Ulvåkers IF Ågårdsvallen D
14:30 IFK Skövde FK BlåVit - Mariestads BK Lillegårdens IP, 7 mot 7
Pojkar, Div 9 Lidköping
09:30 Råda BK Vit - Vinninga AIF Rådavallen
10:00 Lidköpings FK Svart - Skara FC Ågårdsvallen C
Pojkar, Div 9 Trollhättan
09:45 Vänersborgs FK Vit - Lödöse Nygård/Skepplanda Vänersvallen Lilla Vallen
18:00 Trollhättans FK - Wargöns IK Stavrelunds IP C-plan 2
Pojkar, Div 9 Alingsås
10:30 Lerums IS - Bjärke Hulan 11
Pojkar, Div 9 Borås
14:30 IF Elfsborg Gul - Borås AIK Ryda Sportfält C
17:00 Kronängs IF - Byttorps IF Kronäng Arena
Pojkar, Div 9 Ulricehamn
12:45 Ulricehamns IFK Blå - Bergdalens IK Svart Lassalyckan C-plan
Pojkar, Div 10 Skövde
10:00 Stenstorps IF - Tidavads IF Sportvallen B
14:00 Tymer/Lerdala - Skövde AIK Lerdala IP A
Pojkar, Div 10 Trollhättan
18:30 Wargöns IK - Trollhättans BoIS Röd Hallevi IP, Wargön C-plan
Pojkar, Div 10 Bollebygd
14:00 Rydboholms SK - Hestrafors/Bollebygd Sven Erikssonsvallen
14:30 Sätila/Ubbhult/Hyssna - Rävlanda AIS Ekäng B
Pojkar, Div 10 Borås
11:00 Brämhults IK - Fristads GoIF Brämhults IP C
11:15 Bergdalens IK - Dalsjöfors GoIF Orange Björkängsvallen, Borås
16:00 Borås AIK - Sjömarken/Sandared Bodavallen C konstgräs
Pojkar, Div 10 Ulricehamn
11:00 Äspereds IF - Hössna/Timmele Lundavallen
16:00 Gällstads FK - Ulricehamns IFK Rånnevi A
16:15 Högvads BK - Mariedals IK Blå Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
Pojkar, Div 11 Töreboda
11:00 Gullspångs IF - Mölltorp/Breviks AIF Gullmovallen D-plan
15:00 Väring/Ulvåker - Töreboda IK Väringsvallen C-plan
Pojkar, Div 11 Skövde
17:00 Råda BK Grön - Mariestads BK Röd Rådavallen B-plan
17:45 IFK Falköping FF Vit - Tidaholms GoIF Svart Dotorpsplan E
Pojkar, Div 11 Falköping
11:00 IFK Skövde FK Blå - Råda BK Svart Lillegårdens IP, 7 mot 7
11:00 Skara FC Vit - Ekedalens SK Sparbanken Arena D
16:00 Lidköpings FK Vit - Skövde AIK Vit Ågårdsvallen G
17:45 IFK Falköping FF Blå - Sandhems IF Dotorpsplan E
Pojkar, Div 11 Lidköping
10:00 Saleby/Trässberg/N.Härene Lila - Råda BK Vit Bronäsvallen C
12:00 Halvorstorps IS Svart - Saleby/Trässberg/N Härene Svart Halvorstorps IP
13:00 Skara FC Röd - IK Gauthiod Sparbanken Arena D
Pojkar, Div 11 Essunga
11:00 Trollhättans FK Vit - Elmer-Fåglum FK Stavrelunds IP C-plan 1
14:00 Essungaalliansen - Sävens BK Bergevi IP C-plan
17:00 Bjärke - Vedums AIS Nya Bjärkevi
Pojkar, Div 11 Trollhättan
11:00 Trollhättans FK Röd - Trollhättans BoIS Stavrelunds IP C-plan 1
13:00 Skoftebyns IF Svart - Vänersborgs FK Nysätra IP
Pojkar, Div 11 Alingsås
10:15 Hemsjö IF - Holmalunds IF Byvallen B-plan
12:00 Sjöviks SK - Lerums IS Vit Sjöviks IP 1
13:00 Gerdskens BK Svart - Vårgårda IK Röd Gerdskenvallen A-plan
15:30 Lerums IS Lila - Alingsås IF FF Hulan 11
Pojkar, Div 11 Borås
12:00 Brämhults IK Vit - Byttorps IF Vit Brämhults IP C
12:00 Rydboholms SK Blå - Borås AIK Sven Erikssonsvallen
14:00 Gerdskens BK Gul - Sparsörs AIK Gerdskenvallen A-plan
Pojkar, Div 11 Ulricehamn
14:15 Ulricehamns IFK - Sexdrega/Hillared Lassalyckan C-plan
17:30 Timmele/Hössna - Dalstorps IF Gul Idrottsparken C
18:00 Länghems IF - Brämhults IK Svart Ingsvallen 7-manna
Pojkar, Div 12 Lidköping
10:30 Vara SK Gul - Axvall/Skara Torsvallen C-plan
15:00 Jung-Kvänum/Edsvära-Norra Vånga - Mellby IK Nya IP C
Pojkar, Div 12 Trollhättan
16:00 Trollhättans BoIS - Vara SK Svart Torsbovallen 4
16:30 IFK Trollhättan - Halvorstorps IS Kamratgårdens IP C-plan
Pojkar, Div 12 Borås
12:00 Sparsörs AIK - IF Elfsborg Trollevi B
12:15 Mjörn/Hemsjö - Mariedals IK Byvallen B-plan
17:00 Annelunds IF - Kronängs IF Mörlanda C
17:30 Borås GIF - Skene IF Svart Sjöbo Arena
Pojkar, Div 12 Kinna
16:00 Svenljunga IK Blå - Hyssna IF Högvalla IP Mellanplan
Pojkar, Div 12 Ulricehamn
11:00 Dalsjöfors GoIF - Ulricehamns IFK Gårdavallen A-plan
17:00 Tvärred/Vegby - Svenljunga IK Röd Sämshov B
Pojkar, Div 13 Tibro
17:00 Töreboda IK - Fagersanna IF Töreshov 7-manna
17:30 Ulvåkers IF - Våmbs IF Grön Åbrovallen 7-manna
Pojkar, Div 13 Skövde
11:30 Skövde AIK Vit - Skultorps IF Lillegårdens IP, 7 mot 7
15:00 Skara FC Röd - Råda BK Grön Sparbanken Arena D
16:00 Lidköpings FK Röd - Falköpings FK Röd Ågårdsvallen H
Pojkar, Div 13 Falköping
10:00 IFK Tidaholm - Stenstorps IF Tidavallen C-plan
14:15 IFK Falköping FF Vit - Vartofta SK Dotorpsplan E
16:00 Tidaholms GoIF - Skara FC Vit Ulvesborg C1
Pojkar, Div 13 Götene
10:00 Skövde AIK Röd - IFK Mariestad Vit Lillegårdens IP, 7 mot 7
18:00 Sils IF - Töreboda IK Silbohof C-plan
Pojkar, Div 13 Lidköping
14:00 Vinninga AIF - Levene/Skogslunds IF Lindvallen C2
18:00 Ardala GoIF - Kållandsö GoIF Ardala IP
Pojkar, Div 13 Trollhättan
11:00 Trollhättans BoIS Röd - Skoftebyns IF svart Torsbovallen 4
11:30 Wargöns IK - Halvorstorps IS Hallevi IP, Wargön C-plan
13:00 Skoftebyns IF Vit - Vänersborgs FK Svart Nysätra IP
13:00 Trollhättans FK Röd - Alingsås IF FF Grön Stavrelunds IP C-plan 1
13:00 Trollhättans FK Vit - Gerdskens BK Gul Stavrelunds IP C-plan 1
Pojkar, Div 13 Alingsås
11:00 Gerdskens BK Svart - Alingsås IF FF Vit Gerdskenvallen B-plan
13:30 Lerums IS Lila - Vårgårda IK Hulan 11
15:30 Vänersborgs FK Vit - Trollhättans BOIS Vit Vänersvallen Gymmix
Pojkar, Div 13 Kinna
11:00 Sjömarkens IF - Sandareds IF Idrottsgården Konstgräsplan
15:00 Byttorps IF Vit - Bergdalens IK Svart Byttorps IP C
Pojkar, Div 13 Borås
11:15 Bergdalens IK Röd - Fristads GoIF Grön Björkängsvallen, Borås
12:30 Brämhults IK Svart - Dalsjöfors GoIF Grön Brämhults IP C
Pojkar, Div 13 Ulricehamn
15:45 Ulricehamns IFK Blå - Brämhults IK Vit Lassalyckan C-plan
16:00 Svenljunga IK - Sjötofta IF Högvalla IP Mellanplan
Pojkar, Div 14 Mariestad
16:00 Hova IF - IFK Hjo Blå Movallen Addevallen C-plan
16:00 Tymer/Lerdala - Igelstorps IK Svart Lerdala IP A
17:00 BK Trix - Björsäters IF Molidens IP
Pojkar, Div 14 Skövde
14:00 IFK Värsås - Floby/Grolanda Värsås IP 7-manna
16:00 Tibro AIK FK - IFK Hjo Vit Snickarvallen
Pojkar, Div 14 Vara
14:00 Vårgårda IK Vit - Råda BK Vit Tånga Hed B-plan
Pojkar, Div 14 Trollhättan
11:30 Vänersborgs FK - Wargöns IK Vänersvallen Lilla Vallen
Pojkar, Div 14 Alingsås
12:00 Bjärke Röd - Herrljunga/Frisco Blå Nya Bjärkevi
16:00 Hemsjö IF - Långareds BoIS Byvallen C-plan
Pojkar, Div 14 Borås V
11:00 Bollebygd/Hestrafors Vit - Sandhults SK Bollevi C
15:00 Borås GIF - Sjömarkens IF Sjöbo Arena
17:00 Byttorp Grön - Sandareds IF Byttorps IP C
Pojkar, Div 14 Borås Ö
15:00 Bredared/Sandhult - Byttorps IF Vit Hagavallen, Bredared
15:45 Ulricehamns IFK Röd - Fristads GoIF Lassalyckan C-plan
17:30 Borås AIK - Dalsjöfors GoIF Bodavallen C konstgräs
Pojkar, Div 14 Kinna
13:00 Bollebygd/Hestrafors Blå - Svansjö Björnskogsvallen, 7-manna
16:00 Fritsla IF - Kinna IF Röd Kungaberg
Pojkar, Div 14 Ulricehamn
12:00 Södra Vings IF - Tranemo IF Stationsvallen
15:00 Högvads BK - Hillareds/Sexdrega Hallevi, Mjöbäck 7 mot 7
16:00 Länghems IF - Dalstorps IF Ingsvallen 7-manna
17:15 Ulricehamns IFK Blå - Timmele/Hössna Lassalyckan C-plan
Flickor, Div 2 Norra
11:00 Skara FC - Råda BK Sparbanken Arena B
11:00 Skövde KIK - Sils IF Lillegårdens IP, B-plan
11:00 Våmbs IF - Ulvåker/Väring Claesborgs A-plan
Flickor, Div 2 Västra
19:00 Nossebro IF - Vara SK Sparbanksvallen Konstgräs
19:00 Skoftebyns IF - IK Gauthiod Nysätra IP
Flickor, Div 2 Södra
11:00 IFK Örby - Alingsås KIK Örby IP A
Flickor, Div 3 Norra
11:00 Gullspångs IF - Jula BK Gullmovallen A-plan
Flickor, Div 3 Västra
11:00 Vänersborgs IF - Halvorstorp /Trollhättans FK Vänersvallen Nord Konstgräs
12:00 Arentorp Helås FK - Herrestads AIF Kedumsvallen A
13:00 Wargöns IK - Skoftebyns IF Hallevi IP, Wargön C-plan
Flickor, Div 3 Södra
11:30 Toarpsalliansen (9:9) - Bergdalens IK Målevi A
16:00 IFK Öxnevalla (9:9) - IFK Örby Hedevallen
Flickor, Div 4 Mellersta
17:00 IK Gauthiod - Toarpsalliansen Orange Lunnevi IP B-plan
18:00 Gerdskens BK - Falköpings KIK Gerdskenvallen A-plan
Flickor, Div 4 Skövde
16:00 Axvall/Varnhem - IFK Tidaholm Axevalla IP, 9-manna
Flickor, Div 4 Lidköping
10:00 Lidköpings FK - Levene/Skogslund/Järpås Ågårdsvallen A
17:00 Emtunga/Tråvad/Larv - Våmbs IF Grön Mossbrotts IP
Flickor, Div 4 Trollhättan
11:00 Vårgårda IK - Vallens IF Tånga Hed C-plan
13:00 Alingsås KIK - Bjärke Noltorpsvallen A 9-manna
15:30 Råda BK GrönVit - Hemsjö/Tollered Rådavallen Dinaplanen konstgräs
Flickor, Div 4 Borås
13:50 Ulricehamns IFK - IFK Örby Lassalyckan B-plan
18:00 Brämhults IK - Hus FF Brämhults IP B
Flickor, Div 5 Skövde
11:00 Våmbs IF - Tidaholms GoIF Claesborgs A-plan
15:00 Ulvåkers IF - Stenstorps IF Åbrovallen C
Flickor, Div 5 Lidköping
13:00 Ardala GoIF - Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga Ardala IP A
15:15 Falköpings KIK Svart - Skoftebyns IF Svart Dotorpsplan B
17:00 Vänersborgs IF Blå - Mellby IK Boteredsvallen
Flickor, Div 5 Trollhättan
10:00 Wargöns IK - Vänersborgs IF Röd Hallevi IP, Wargön B-plan
13:30 Vänersborgs FK - Lödöse Nygård IK Vänersvallen Nord Konstgräs
Flickor, Div 5 Alingsås
11:00 Alingsås KIK Vit - Östadkulle SK Noltorpsvallen B Konstgräs
15:00 Byttorps IF - Skogsbygdens IF Byttorps IP A
15:00 Fristad/Sparsör/Borgstena - Ulricehamns IFK Blå Hedens IP
Flickor, Div 5 Borås
15:00 Brämhults IK - Rydboholms SK Brämhults IP B
16:00 Svenljunga/Sexdrega - Toarpsalliansen G Ängagärdet A
Flickor, Div 5 Mariestad
13:00 Töreboda IK - Mariestads BoIS FF Töreshov A-plan
14:00 Skövde KIK - Fröjered/Korsberga Karstorp Övre
Flickor, Div 6 Mariestad
12:30 Hörnebo SK - Gullspångs IF Hörnebo IP 7-manna plan
13:30 Våmbs IF Grön - Tymer/Lerdala Claesborgs B-plan
Flickor, Div 6 Falköping
11:00 IFK Hjo - Råda BK Vit Guldkroksvallen Kommun 1
17:00 Floby IF - Skövde KIK Vit Ekvallen C, Hasselbacksplan
Flickor, Div 6 Lidköping
10:00 Lidköpings FK Röd - Saleby/Trässberg/N.Härene Ågårdsvallen C
15:00 Skara FC - Rackeby IK Sparbanken Arena E Konstgräs
Flickor, Div 6 Vara
14:30 Jung/Kvänum/EdsväraN.Vånga - Falköpings KIK Vit Nya IP C
16:00 Sils IF Röd - Vara SK Silbohof D-plan
Flickor, Div 6 Trollhättan
17:00 Skepplanda BTK - Trollhättans BoIS Forsvallen 7-manna
Flickor, Div 6 Alingsås
11:00 Floda BoIF - Herrljunga/Frisco Blå Flodala IP 32 KG
11:30 Alingsås KIK - Vårgårda IK Noltorpsvallen C
Flickor, Div 6 Borås
14:30 Ubbhult/Sätila/Hyssna/Hällingsjö Svart - Ubbhult/Sätila/Hyssna/Hällingsjö Vit Ekäng A
17:00 Sjömarkens IF - Sandareds IF Idrottsgården Konstgräsplan
Flickor, Div 6 Ulricehamn
12:15 Dalsjöfors GoIF - Brämhults IK Svart Gårdavallen A-plan
12:45 Ulricehamns IFK Blå - Svenljunga/Sexdrega Lassalyckan C-plan
14:00 Fristads GoIF Grön - Timmele/Hössna Hedens IP Konstgräs
Flickor, Div 7 Mariestad
11:00 Hörnebo SK - Skultorps IF Gul Hörnebo IP 7-manna plan
11:00 Jula BK - Tidaholms GoIF Ullervads IP
11:00 Mariestads BoIS FF - Skövde KIK Svart Lekevi IP Övre-plan
Flickor, Div 7 Falköping
16:00 Skövde KIK Vit - Stenstorps IF Lillegårdens IP, 7 mot 7
16:00 Åsarp-Trädet FK - Norra Fågelås IF Åsarps IP
17:00 Skultorps IF Svart - Falköpings KIK Orkanvallen C
Flickor, Div 7 Lidköping
14:30 Mellby IK - Nossebro IF Mellbyvallen C
17:00 Råda BK - Vara SK Rådavallen B-plan
Flickor, Div 7 Trollhättan
11:00 Skoftebyns IF - Trollhättans BoIS Nysätra IP
17:00 Wargöns IK - Åsaka SK Hallevi IP, Wargön C-plan
Flickor, Div 7 Alingsås
10:30 Floda BoIF - Herrljunga/Frisco Flodala IP 4 FRAMTIDEN
16:00 Bjärke - Töllsjö IF Brynet
Flickor, Div 7 Kinna
11:00 Borås GIF - Sätila SK Sjöbo Arena
12:00 Fritsla IF - Svansjö Kungaberg
13:00 IF Elfsborg - Sjömarkens IF Ryda Sportfält C
Flickor, Div 7 Ulricehamn
14:15 Ulricehamns IFK - Grönahögs IK Lassalyckan C-plan
Flickor, Div 8 Mariestad
13:30 Våmbs IF - Töreboda IK Claesborgs B-plan
16:00 Skövde KIK Svart - Mariestads BoIS FF Vit Lillegårdens IP, 7 mot 7
16:00 Tymer/Lerdala - Mariestads BoIS FF Röd Timmersdala C
Flickor, Dív 8 Falköping
11:15 Falköpings KIK - Floby/Grolanda Dotorpsplan E
Flickor, Div 8 Lidköping
10:00 Lidköpings FK - Örslösa-Söne IK Ågårdsvallen E
11:00 Ardala GoIF - Råda BK Grön Ardala IP
11:00 Levene/Skogslunds IF - Emtunga/Tråvad/Larv Åsavallen B
15:30 Råda BK Vit - Vinninga AIF Rådavallen B-plan
Flickor, Div 8 Trollhättan
11:00 Lödöse Nygård/Skepplanda - Skoftebyns IF Forsvallen
14:00 Vänersborgs IF Röd - Trollhättans IF Boteredsvallen
17:00 Halvorstorps/Trollhättan FK - Trollhättans BoIS Halvorstorps IP
Flickor, Div 8 Alingsås
11:00 Alingsås KIK Blå - Floda BoIF Noltorpsvallen C
11:00 Hemsjö IF - Långareds BoIS Byvallen C-plan
Flickor, Div 8 Borås
10:30 Brämhults IK - Ulricehamns IFK Svart Brämhults IP C
14:00 Kronängs IF - Skene IF Kronäng Arena
14:00 Rydboholms SK - Borås AIK Sven Erikssonsvallen
15:00 Fristads GoIF Grön - Byttorps IF Hedens IP
Flickor, Div 8 Ulricehamn
15:00 Mariedals IK Blå - Dalsjöfors GoIF Kransmossens IP, Konstgräs 2
17:15 Ulricehamns IFK Blå - Hössna/Timmele Lassalyckan C-plan
Div.2 Nordvästra Götaland Damer 2019
13:00 Trollhättans FK - Skepplanda BTK Edsborgs IP A-plan