Tabell och resultat - Herrar Utveckling B Borås Östra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-16 19:00 Kroatiska Kf Tomislav A - Rångedala IK 6 - 1 Borås Arena 2 konstgräs
2019-06-16 19:00 Kronängs IF U1 - FC Kabel Åttio A 8 - 4 Kronäng Arena konstgräs 1
2019-06-11 19:00 Rångedala IK - Rydboholms SK 6 - 1 Furuvi A
2019-06-10 19:00 FC Kabel Åttio A - Kroatiska Kf Tomislav A 2 - 6 Ryda Sportfält A
2019-06-09 18:00 Rydboholms SK - Kronängs IF U1 4 - 3 Sven Erikssonsvallen A konstgräs
2019-06-03 19:00 Gånghester/Målsryd - Rångedala IK 1 - 1 Målevi A
2019-05-29 19:15 Borås AIK - FC Kabel Åttio A 8 - 3 Bodavallen A konstgräs
2019-05-26 19:00 Gånghester/Målsryd - Kronängs IF U1 1 - 6 Målevi A
2019-05-22 19:00 FC Kabel Åttio A - Rångedala IK 2 - 5 Ryda Sportfält A
2019-05-21 19:15 Borås AIK - Rydboholms SK 7 - 8 Bodavallen A konstgräs
2019-05-19 19:00 Kronängs IF U1 - Kroatiska Kf Tomislav A 6 - 5 Kronäng Arena konstgräs 1
2019-05-14 19:30 Kroatiska Kf Tomislav A - Rydboholms SK 5 - 2 Borås Arena 2 konstgräs
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Kronängs IF U1 5 4 0 1 30-14 16 12 2 2 0 0 14-9 5 6 3 2 0 1 16-5 11 6
Kroatiska Kf Tomislav A 6 4 0 2 28-13 15 12 3 3 0 0 17-3 14 9 3 1 0 2 11-10 1 3
Rydboholms SK 5 3 0 2 25-23 2 9 2 2 0 0 14-5 9 6 3 1 0 2 11-18 -7 3
Rångedala IK 4 2 1 1 13-10 3 7 1 1 0 0 6-1 5 3 3 1 1 1 7-9 -2 4
Gånghester/ Målsryd 5 2 1 2 8-17 -9 7 4 2 1 1 6-7 -1 7 1 0 0 1 2-10 -8 0
Borås AIK 2 1 0 1 15-11 4 3 2 1 0 1 15-11 4 3 0 0 0 0 0-0 0 0
FC Kabel Åttio A 7 0 0 7 11-42 -31 0 3 0 0 3 4-18 -14 0 4 0 0 4 7-24 -17 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-06-20 19:30 Kroatiska Kf Tomislav A - Gånghester/Målsryd Borås Arena 2 konstgräs
2019-06-24 19:00 FC Kabel Åttio A - Rydboholms SK Ryda Sportfält B
2019-06-24 19:15 Borås AIK - Kroatiska Kf Tomislav A Bodavallen A konstgräs
2019-06-25 19:30 Kronängs IF U1 - Rångedala IK Kronäng Arena konstgräs 1
2019-07-01 19:00 Borås AIK - Rångedala IK Bodavallen A konstgräs
2019-08-12 19:00 Rångedala IK - FC Kabel Åttio A Furuvi A
2019-08-14 19:30 Kroatiska Kf Tomislav A - Kronängs IF U1 Borås Arena 2 konstgräs
2019-08-15 19:00 Gånghester/Målsryd - Borås AIK Engvallen A
2019-08-18 19:00 Kronängs IF U1 - Gånghester/Målsryd Kronäng Arena konstgräs 1
2019-08-19 18:45 Rångedala IK - Kroatiska Kf Tomislav A Furuvi A
2019-08-21 18:45 FC Kabel Åttio A - Borås AIK Ryda Sportfält A
2019-08-25 19:00 Kronängs IF U1 - Borås AIK Kronäng Arena konstgräs 1