Tabell och resultat - Herrar, Utveckling B Borås Södra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2018-06-19 19:00 Lockryd /Sexdrega - Kroatiska Kf Tomislav A 3 - 2 Ängagärdet A
2018-06-19 19:00 Borås AIK C - Kronängs IF U 2 6 - 6 Bodavallen B-plan
2018-06-13 19:00 FC Kabel Åttio A - Brämhults IK U 2 2 - 2 Ryda Sportfält A
2018-06-09 18:00 Kroatiska Kf Tomislav A - Brämhults IK U 2 4 - 6 Borås Arena 2
2018-06-05 19:00 Dannike/Äspered - Borås AIK C 8 - 1 Dannehov
2018-06-03 18:30 Kronängs IF U 2 - Kroatiska Kf Tomislav A 5 - 3 Kronäng Arena konstgräs 1
2018-06-02 11:00 Brämhults IK U 2 - Lockryd /Sexdrega 1 - 2 Brämhults IP A
2018-05-28 19:00 Dannike/Äspered - Kronängs IF U 2 3 - 2 Dannehov
2018-05-28 19:00 FC Kabel Åttio A - Borås AIK C 4 - 5 Ryda Sportfält A
2018-05-20 19:00 Kronängs IF U 2 - Brämhults IK U 2 4 - 1 Kronäng Arena konstgräs 1
2018-05-20 18:00 Borås AIK C - Lockryd /Sexdrega 3 - 2 Bodavallen B-plan
2018-05-20 18:00 Dannike/Äspered - FC Kabel Åttio A 6 - 1 Dannehov
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Dannike/ Äspered 6 5 0 1 29-14 15 15 4 4 0 0 22-8 14 12 2 1 0 1 7-6 1 3
Kronängs IF U 2 6 3 2 1 22-15 7 11 2 2 0 0 9-4 5 6 4 1 2 1 13-11 2 5
Lockryd / Sexdrega 6 3 1 2 20-12 8 10 3 1 1 1 7-8 -1 4 3 2 0 1 13-4 9 6
Brämhults IK U 2 6 3 1 2 23-17 6 10 2 1 0 1 5-5 0 3 4 2 1 1 18-12 6 7
Borås AIK C 6 2 1 3 19-34 -15 7 3 1 1 1 11-17 -6 4 3 1 0 2 8-17 -9 3
Kroatiska Kf Tomislav A 6 2 0 4 33-21 12 6 3 2 0 1 24-8 16 6 3 0 0 3 9-13 -4 0
FC Kabel Åttio A 6 0 1 5 7-40 -33 1 4 0 1 3 6-19 -13 1 2 0 0 2 1-21 -20 0
Rångedala IK Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2018-06-24 19:00 FC Kabel Åttio A - Kroatiska Kf Tomislav A Ryda Sportfält A
2018-06-26 19:15 Kronängs IF U 2 - Lockryd /Sexdrega Kronäng Arena konstgräs 1
2018-06-27 19:30 Dannike/Äspered - Brämhults IK U 2 Dannehov
2018-08-11 11:00 Brämhults IK U 2 - Borås AIK C Brämhults IP A
2018-08-14 19:00 Lockryd /Sexdrega - FC Kabel Åttio A Ängagärdet A
2018-08-14 19:30 Kroatiska Kf Tomislav A - Dannike/Äspered Borås Arena 2
2018-08-19 18:00 Borås AIK C - Kroatiska Kf Tomislav A Bodavallen B-plan
2018-08-19 19:30 Kronängs IF U 2 - FC Kabel Åttio A Kronäng Arena konstgräs 1
2018-08-20 18:45 Dannike/Äspered - Lockryd /Sexdrega Dannehov
2018-08-25 11:00 Brämhults IK U 2 - Kronängs IF U 2 Brämhults IP A
2018-08-27 18:15 FC Kabel Åttio A - Dannike/Äspered Ryda Sportfält A
2018-08-27 18:30 Lockryd /Sexdrega - Borås AIK C Ängagärdet A