Spelprogram - Länsförsäkringar Cup F14-DM

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2016-09-18 12:15 200599063 Vänersborgs FK - Lidköpings FK 3 - 0 Nordvalla
Semifinal
2016-08-27 17:00 200599062 Våmbs IF - Vänersborgs FK 0 - 4 Claesborgs IP
2016-08-28 18:15 200599061 Lidköpings FK - Skultorps IF 5 - 4 Lockörns IP
Kvartsfinal
2016-05-21 15:15 200599059 Vänersborgs FK - Örby/Kinna 2 - 1 Vänersvallen konstgräs Syd
2016-05-24 19:00 200599058 Lidköpings FK - Mariedals IK 4 - 2 Lockörns IP
2016-06-01 19:00 200599060 Råda BK - Våmbs IF 2 - 5 Rådavallen
2016-06-21 19:00 200599057 Skultorps IF - Brämhults IK 5 - 3 Orkanvallen B
1/8-final
2016-05-09 19:00 200599056 Halvorstorps IS - Råda BK 1 - 3 Lyrfågel konstgräs
2016-05-11 18:30 200599051 Vänersborgs IF - Lidköpings FK 1 - 5 Vänersvallen konstgräs Syd
2016-05-11 18:30 200599054 Vara SK - Vänersborgs FK 0 - 2 Torsvallen B-plan
2016-05-12 18:30 200599050 Skultorps IF - Hällekis/Kinne-Vedum/Lundsbrunn 5 - 4 e.s. Orkanvallen
2016-05-13 18:30 200599053 Holmalunds IF Akademi - Örby/Kinna 2 - 5 Holmalyckan
2016-05-15 14:00 200599052 Mariedals IK - Ulricehamns IFK 1 - 0 Kransmossens konstgräs 1
2016-05-21 13:00 200599055 Våmbs IF - Skövde KIK 1 - 0 Claesborgs IP
2016-05-23 19:00 200599049 Brämhults IK - Alingsås KIK 6 - 0
1/16-final
2016-04-08 19:00 200599041 Örby/Kinna - Bergdalens IK 8 - 0 Örby IP konstgräs
2016-04-16 11:00 200599035 Väring/Ulvåker - Hällekis/Kinne-Vedum/Lundsbrunn 4 - 6 e.s. Väringsvallen
2016-04-17 15:00 200599044 Rackeby IK - Vara SK OW (0 - 3) Degeberg IP
2016-04-17 18:00 200599038 Vänersborgs IF - Skara FC 2 - 1 Vänersvallen konstgräs Syd
2016-04-20 18:00 200599036 Tidaholms GoIF - Skultorps IF 0 - 7 Ulvesborg A-plan
2016-04-20 18:30 200599046 IFK Tidaholm - Våmbs IF 1 - 7 Tidavallen
2016-04-23 10:30 200599043 IK Gauthiod - Vänersborgs FK OW (0 - 3) Lunnevi
2016-04-23 11:00 200599048 Sollebrunn/Stora Mellby - Halvorstorps IS 2 - 4 e.f. Nya Bjärkevi konstgräs, Sollebrunn
2016-04-23 16:00 200599047 Råda BK - Skepplanda BTK 9 - 1 Rådavallen
2016-04-24 11:00 200599039 Toarpsalliansen - Ulricehamns IFK 1 - 3 e.f. Dalsjöhov Konstgräs
2016-04-24 14:00 200599037 Lidköpings FK - Skoftebyns IF WO (3 - 0) Dinaplanen konstgräs, Lidköping
2016-04-24 14:30 200599042 Sparsör/Fristad/Borgstena - Holmalunds IF Akademi 0 - 4 Hedens IP
2016-04-24 15:00 200599033 Byttorps IF - Alingsås KIK 0 - 6 Byttorps IP konstgräs
2016-04-24 15:00 200599034 Sjömarkens IF - Brämhults IK 0 - 2 Idrottsgården
2016-04-24 15:00 200599040 Herrljunga/Frisco - Mariedals IK 1 - 6 Katebovallen
2016-05-01 15:00 200599045 Skövde KIK - Sils IF 3 - 2 Lillegårdens IP
1/32-final
2016-03-30 18:00 200599008 Stenstorps IF - Tidaholms GoIF 0 - 3 Tidavallen konstgräs
2016-04-09 14:00 200599026 Sils IF - Källby IF 4 - 0 Sparbanksvallen Götene konstgräs