Spelprogram - Intersport Cup, Herr-DM 2013

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2013-10-14 19:00 200020127 Skoftebyns IF - Skövde AIK 0 - 2 Nysätra IP
Semifinal
2013-08-28 19:00 200020126 Skoftebyns IF - Norrby IF 2 - 0 e.f. Nysätra IP
2013-10-01 19:00 200020125 Skövde AIK - IF Elfsborg 3 - 1 e.f. Södermalms IP
Kvartsfinal
2013-06-17 19:00 200020124 Kinna IF - Norrby IF 2 - 3 Kunskapens Hus
2013-07-16 19:00 200020121 IK Gauthiod - Skövde AIK 6 - 7 Lunnevi
2013-08-01 19:00 200020122 Skara FC - IF Elfsborg 1 - 4 Sparbanken Arena
2013-08-05 19:00 200020123 Skoftebyns IF - FC Trollhättan 1 - 0 Nysätra IP
1/8-final
2013-05-21 19:00 200020116 Skara FC - Tibro AIK FK 2 - 1 Sparbanken Arena
2013-05-21 19:30 200020118 IF Tymer - Skoftebyns IF 1 - 2 Timmersdala IP
2013-05-28 19:00 200020117 Dalstorps IF - FC Trollhättan 1 - 5 Dalshov Konstgräs
2013-05-28 19:00 200020120 Gällstads FK - Kinna IF 2 - 6 Rånnevi
2013-05-29 19:00 200020114 Vara SK - Skövde AIK 0 - 4 Torsvallen
2013-05-29 19:00 200020115 IFK Tidaholm - IF Elfsborg 3 - 4 Tidavallen
2013-06-04 19:30 200020119 Vänersborgs FK - Norrby IF 3 - 5 Vänersvallen
2013-06-09 16:00 200020113 Brämhults IK - IK Gauthiod 1 - 3 Brämhults IP
1/16-final
2013-04-17 19:30 200020103 IFK Örby - Skara FC 1 - 2
2013-04-23 20:00 200020100 Jula BK - Skövde AIK 0 - 4 Lekevi IP konstgräs
2013-04-24 19:00 200020099 FC Gauthiod - Vara SK 0 - 3 Lunnevi konstgräs
2013-04-28 15:00 200020107 Limmareds IF - Skoftebyns IF 0 - 1 Glasvallen
2013-04-28 15:00 200020109 Hangelösa IF - Norrby IF 1 - 3 Skogevi
2013-04-29 19:45 200020097 Brämhults IK - Mariedals IK 6 - 5 e.s. Borås Arena 2
2013-05-01 11:00 200020108 IF Tymer - Åsarp-Trädet FK 3 - 1 Södermalms IP konstgräs
2013-05-01 14:00 200020102 IFK Tidaholm - Hestrafors IF 5 - 4 Tidavallen
2013-05-01 15:00 200020105 Ulvåkers IF - Dalstorps IF 1 - 3
2013-05-01 17:00 200020111 Lundsbrunns IF - Kinna IF 1 - 3 Sörbovallen
2013-05-05 15:00 200020112 Gällstads FK - Holmalunds IF 5 - 4 Rånnevi
2013-05-06 19:00 200020104 IFK Trollhättan - Tibro AIK FK 5 - 6 e.s. Edsborgs IP konstgräs
2013-05-08 19:00 200020106 Halvorstorps IS - FC Trollhättan 0 - 3 Halvorstorps IP
2013-05-12 18:00 200020101 Alingsås IF FF - IF Elfsborg 1 - 2 Mjörnvallen
2013-05-14 19:00 200020098 Axvalls IF - IK Gauthiod 1 - 7 Axevalla IP
2013-05-14 19:30 200020110 Vänersborgs FK - IFK Falköping FF 5 - 3 Vänersvallen
1/32-final
2013-03-27 19:00 200020074 Skepplanda BTK - Alingsås IF FF 0 - 2
2013-03-27 19:00 200020093 Sandareds IF - Kinna IF 1 - 4 Kunskapens Hus
2013-03-27 19:30 200020072 Falköping United FC - Skövde AIK 1 - 4 Ållevi/Odenvi
2013-03-27 19:30 200020086 Töllsjö IF - Limmareds IF 0 - 1 Eriksdalsparken, Olsfors
2013-03-28 19:00 200020078 IFK Örby - Södra Vings IF 3 - 2 Örby IP konstgräs
2013-03-28 19:30 200020071 Kinne-Vedums IF - Jula BK 3 - 4 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-03-29 16:30 200020070 FC Gauthiod - Sollebrunns AIK 1 - 0 Lunnevi konstgräs
2013-04-01 10:00 200020089 Kronängs IF - Norrby IF 0 - 4 Kronäng Arena
2013-04-01 17:15 200020068 Gerdskens BK - IK Gauthiod 1 - 3 Alströmervallen
2013-04-01 19:00 200020076 Tvärred/Vegby FC - Hestrafors IF 1 - 4 Lassalyckan
2013-04-03 19:00 200020066 Timmele GoIF - Brämhults IK 0 - 2 Lassalyckan
2013-04-03 19:30 200020075 Igelstorps IK - IFK Tidaholm 0 - 5 Södermalms IP konstgräs
2013-04-03 19:30 200020088 Åsarp-Trädet FK - IFK Mariestad 2 - 1 Lassalyckan
2013-04-04 18:30 200020096 Vårgårda IK - Holmalunds IF 0 - 4 Tånga hed konstgräs
2013-04-04 19:00 200020095 Tranemo IF - Gällstads FK 1 - 2 Dalshov Konstgräs
2013-04-04 20:15 200020069 Göta BK - Vara SK 0 - 5 Svenska Stenhus Arena 3 Konstgräs
2013-04-05 19:00 200020081 Dalsjöfors IF - Dalstorps IF 2 - 4 Dalshov Konstgräs
2013-04-05 20:00 200020082 Sils IF - Ulvåkers IF 1 - 2 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-04-06 12:00 200020077 IFK Skövde FK - Skara FC 0 - 1 Södermalms IP konstgräs
2013-04-06 12:00 200020085 Trollhättans IF - Skoftebyns IF 0 - 8 Nysätra IP
2013-04-06 14:00 200020090 Hangelösa IF - Mariestads BK 4 - 3 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-04-07 13:00 200020067 Axvalls IF - Arentorp/Helås FK 2 - 1 Sparbanken Arena Konstgräs
2013-04-07 13:00 200020084 Rackeby IK - FC Trollhättan 0 - 13 Edsborgs IP konstgräs
2013-04-07 13:00 200020092 Gullspångs IF - IFK Falköping FF 0 - 7 Gullmovallen
2013-04-07 16:00 200020079 FC Lidköping United - IFK Trollhättan 1 - 2 Lidköpings konstgräsplan
2013-04-09 20:30 200020087 Töreboda IK - IF Tymer 1 - 4 e.f. Södermalms IP konstgräs
2013-04-10 17:30 200020073 Fristads GoIF - IF Elfsborg 0 - 6 Hedens IP Konstgräs
2013-04-10 19:00 200020083 Trollhättans FK - Halvorstorps IS 5 - 7 Edsborgs IP konstgräs
2013-04-10 19:15 200020091 Annelunds IF - Vänersborgs FK 1 - 4 Tånga hed konstgräs
2013-04-13 15:00 200020065 Mariedals IK - Borås AIK 6 - 5 Kronäng Arena
2013-04-16 19:00 200020080 Valtorps IF - Tibro AIK FK 0 - 1 Ållevi/Odenvi
2013-04-17 18:00 200020094 Lundsbrunns IF - Skultorps IF 3 - 2 Sörbovallen
1/64-final
2013-02-07 19:00 200020017 Toarps BK - IF Elfsborg 0 - 7 Borås Arena
2013-02-23 10:30 200020023 Tvärred/Vegby FC - Dardania IF 4 - 0 Lassalyckan
2013-02-24 12:00 200020029 Wargöns IK - FC Lidköping United 2 - 4 Vänersvallen
2013-03-02 16:00 200020022 Källby IF - IFK Tidaholm 2 - 7 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-03-07 20:00 200020049 Högvads BK - Norrby IF 0 - 6 Hedevi IP
2013-03-08 19:15 200020032 Fagersanna IF - Tibro AIK FK 0 - 4 Sportparken Konstgräs
2013-03-09 13:00 200020048 Sandhems IF - Åsarp-Trädet FK 0 - 3 Lassalyckan
2013-03-09 14:00 200020016 Söne SK - Skövde AIK 0 - 11 Framnäs konstgräs, Lidköping
2013-03-09 15:00 200020038 FC Alingsås - Trollhättans FK 1 - 5 Alströmervallen
2013-03-09 16:00 200020055 Fröjereds IF - Gullspångs IF 1 - 2 Tidavallen konstgräs
2013-03-10 11:30 200020046 IF Weimer Lyrestad - IF Tymer 0 - 4 Lekevi IP konstgräs
2013-03-10 14:30 200020058 FC Lockryd - Sandareds IF 3 - 5 Eriksdalsparken, Olsfors
2013-03-11 19:30 200020044 Bollebygds IF - Limmareds IF 0 - 3 Eriksdalsparken, Olsfors
2013-03-12 20:00 200020047 Varnhems IF - IFK Mariestad 0 - 7 Lekevi IP konstgräs
2013-03-12 20:45 200020033 Sandhults SK - Dalstorps IF 0 - 4 Borås Arena
2013-03-13 19:00 200020037 Trollhättans BoIS - Halvorstorps IS 1 - 2 Edsborgs IP konstgräs
2013-03-13 19:30 200020063 Vårgårda IK - Edet FK 3 - 2 Tånga hed konstgräs
2013-03-13 20:00 200020009 Göta BK - Lidköpings FK 1 - 0 Romevi 3 Konstgräs
2013-03-13 20:00 200020027 Södra Vings IF - Bergdalens IK 2 - 1 Lassalyckan
2013-03-13 20:30 200020041 Levene-Skogslunds IF - Skoftebyns IF 0 - 12 Sparbanksvallen Stallaholm
2013-03-14 19:00 200020010 Nossebro IF - Vara SK 0 - 4 Sparbanksvallen Stallaholm
2013-03-14 20:00 200020057 Byttorps IF - Kinna IF 1 - 2 Borås Arena
2013-03-15 18:30 200020062 Svenljunga IK - Gällstads FK 0 - 10 Lassalyckan
2013-03-15 19:00 200020001 Rångedala IK - Borås AIK 1 - 5 Sven Eriksonsvallen konstgräs
2013-03-15 19:00 200020013 Jula BK - IFK Värsås 2 - 0 Lekevi IP konstgräs
2013-03-15 19:00 200020034 Björketorps IF - Dalsjöfors IF 0 - 3 Örby IP konstgräs
2013-03-15 19:00 200020053 Hjärtums IS - Vänersborgs FK 0 - 4 Romevi 3 Konstgräs
2013-03-16 10:30 200020007 Trollhättans Syrianska FK - Gerdskens BK 3 - 7 Edsborgs IP konstgräs
2013-03-16 11:00 200020018 Rydboholms SK - Fristads GoIF 0 - 4 Sven Eriksonsvallen konstgräs
2013-03-16 13:00 200020003 IF Olsfors - Brämhults IK 0 - 3 Eriksdalsparken, Olsfors
2013-03-16 13:00 200020020 BK Spark - Skepplanda BTK 0 - 3 Alströmervallen
2013-03-16 13:00 200020050 Sparsörs AIK - Kronängs IF 1 - 2 Hedens IP Konstgräs
2013-03-16 14:00 200020011 Alvhems IK - Sollebrunns AIK 0 - 2 Forsvallen
2013-03-16 14:00 200020025 IFK Skövde FK - Götene IF 3 - 2 Södermalms IP konstgräs
2013-03-16 14:00 200020052 Tidavads IF - Mariestads BK 0 - 4 Lekevi IP konstgräs
2013-03-16 14:00 200020060 Kållandsö GoIF - Lundsbrunns IF 6 - 7 Framnäs konstgräs, Lidköping
2013-03-16 15:00 200020002 Vänga BK - Mariedals IK 0 - 11 Hedens IP Konstgräs
2013-03-16 15:00 200020028 IFK Örby - Sätila SK 4 - 2 Örby IP konstgräs
2013-03-16 15:00 200020043 Rävlanda AIS - Töllsjö IF 0 - 7 Fagervallen 2 Konstgräs
2013-03-16 16:00 200020005 Arentorp/Helås FK - Jung/Kvänum 10 IF 4 - 1 Bendersvallen
2013-03-16 16:00 200020012 FC Gauthiod - FC Corner 3 - 0 Lunnevi konstgräs
2013-03-16 16:00 200020035 Sils IF - Grolanda IF 4 - 2 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-03-16 16:00 200020056 Lerdala IF - IFK Falköping FF OW (0 - 3) Södermalms IP konstgräs
2013-03-16 16:00 200020061 Hedareds BK - Tranemo IF 0 - 1 e.f. Ramnavallen
2013-03-16 16:00 200020064 Lödöse Nygård IK - Holmalunds IF 2 - 5 Forsvallen Konstgräs, Skepplanda
2013-03-16 18:00 200020051 Hangelösa IF - Tomtens IF 2 - 0 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-03-17 00:00 200020036 Hova IF - Ulvåkers IF OW (0 - 3)
2013-03-17 10:00 200020014 Kinne-Vedums IF - Falköpings FK 3 - 2 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-03-17 10:00 200020059 Moholms SK - Skultorps IF 2 - 4 Sportparken Konstgräs
2013-03-17 11:00 200020004 Timmele GoIF - Hyssna IF WO (3 - 0) Lassalyckan
2013-03-17 12:00 200020008 IFK Emtunga - IK Gauthiod 0 - 6 Bendersvallen
2013-03-17 12:00 200020015 Falköping United FC - Värings GoIF 5 - 4 Ållevi/Odenvi
2013-03-17 12:00 200020045 Töreboda IK - Hällekis IF 8 - 1 Sparbanksvallen Götene konstgräs
2013-03-17 12:15 200020054 Sjuntorps IF - Annelunds IF 0 - 2 Granngården konstgräs
2013-03-17 13:00 200020006 Axvalls IF - Borgunda IK 6 - 0 Sparbanken Arena Konstgräs 7-manna
2013-03-17 13:00 200020040 Långareds BoIS - FC Trollhättan 0 - 5 Nya Bjärkevi konstgräs, Sollebrunn
2013-03-17 13:15 200020031 Björsäters IF - Valtorps IF 2 - 3 Lekevi IP konstgräs
2013-03-17 14:00 200020021 Igelstorps IK - Våmbs IF 5 - 1 Södermalms IP konstgräs
2013-03-17 16:00 200020042 Trollhättans IF - Främmestads IK 2 - 1 Edsborgs IP konstgräs
2013-03-17 17:00 200020030 Hemsjö IF - IFK Trollhättan 0 - 2 Alströmervallen
2013-03-17 20:00 200020039 Rackeby IK - Västerlanda GOIF 7 - 1 Framnäs konstgräs, Lidköping
2013-03-19 19:00 200020024 Skene IF - Hestrafors IF 1 - 3 Kunskapens Hus
2013-03-19 19:15 200020026 Norra Fågelås IF - Skara FC OW (0 - 3) Guldkroksvallen Konstgräs, Hjo
2013-03-20 19:30 200020019 Upphärads IS - Alingsås IF FF 0 - 7 Granngården konstgräs