Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2019-08-20
Tid Match Resultat Anläggning
P15 Landskamp
18:00 Sverige - Finland Gutavallen

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2019-08-20
Tid Match Resultat Anläggning
Folksam U21 Allsvenskan Södra Höst
17:00 IF Elfsborg - IFK Värnamo Borås Arena
Herrar, Div 6 Alingsås
18:45 Östadkulle SK - Savana IF Lenavallen A-plan
Herrar Utveckling Elit div 2 Östra
18:45 Åsarp-Trädet FK - Falköpings FK Arena Vallensås
19:00 IFK Hjo - IFK Skövde FK Guldkroksvallen A-plan
Herrar Utveckling A Norra
18:30 Ulvåkers IF - Tidavad/Tymer Åbrovallen A
Herrar Utveckling A Västra
18:45 Arentorp Helås FK - Sjuntorps IF Kedumsvallen A
Herrar Utveckling B Skövde
18:30 Värsås U2/Vreten/Tibro U2 - Skövde AIK C Värsås IP B-plan
18:45 Värings GoIF - Norra Fågelås IF Väringsvallen A-plan
Herrar Utveckling B Götene
18:30 Trollekis - Vinninga AIF Hellehof A-plan
19:00 Kinne-Vedums IF - Härlunda/Hangelösa Kinnevallen A-plan
Herrar Utveckling B Lidköping
18:30 Rackeby IK - Saleby IF (9:9) Degeberg IP A-plan
18:45 Kållandsö GoIF - Örslösa-Söne IK Hagavallen, Kållandsö A-plan
18:45 Trässbergs BK - Mellby IK Trässbergsvallen A
Herrar Utveckling B Vara
18:30 Vedums AIS - Jung/Kvänum 10 IF Nordvalla A-plan
18:45 Levene-Skogslunds IF - Edsvära-Norra Vånga FF Björkevi A
Herrar Utveckling B Trollhättan
18:45 Lödöse Nygård IK - Trollhättans BoIS C Tingevi A
Herrar Utveckling B Vårgårda
19:00 Stora Mellby/Sollebrunn - Säven/Hol Brynet
Herrar Utveckling B Ulricehamn
18:30 Hössna/Timmele - Södra Vings IF Granvalla A
Herrar Utveckling B Kinna
18:45 Torestorp-Älekulla FF - Horreds IF Äbyvallen A
Damer, Div 4 Östra
18:45 Stenstorps IF - IFK Hjo (9:9) Sportvallen A
Damer, Div 4 Mellersta
18:45 Fristad/Borgstena/Sparsör U - Hemsjö IF Trollevi C konstgräs
Damer, Div 4 Södra
18:30 Hyssna IF - Hus FF Ekäng A
Pojkar, Div 1 Västergötland 19+
18:45 Alingsås IF FF - IFK Falköping FF Mjörnvallen, A-plan
Pojkar, Div 2 Norra
18:45 IFK Trollhättan - Trollhättan BoIS Kamratgårdens IP B-plan
Pojkar, Div 2 Södra
19:00 Dalsjöfors GoIF - Kinna IF Gårdavallen A-plan
Pojkar, Div 4 Mellersta
19:00 Vårgårda IK - Bergdalens IK Tånga Hed C-plan Konstgräs
Pojkar, Div 4 Västra
18:45 Grohed/Ljungskile - Vänersborgs IF Skarsjövallen
Pojkar, Div 4 Södra
19:15 Kronängs IF - Kinna IF Kronäng Arena konstgräs 1
Pojkar, Div 5 U15 Södra
18:30 Örby/Skene/Svansjö - Brämhults IK Vit Vävarevallen A-plan
Pojkar, Div 7 Trollhättan
19:00 Wargöns IK - Halvorstorps IS Hallevi IP, Wargön B-plan
Pojkar, Div 8 Lidköping
18:30 Ardala GoIF - Sils IF Ardala IP
Pojkar, Div 8 Kinna
18:30 IFK Örby - Horreds IF Örby IP A
Pojkar, Div 8 Ulricehamn
18:30 Gånghester/Målsryd - Vegby/Tvärred Engvallen, Gånghester
Pojkar, Div 9 Alingsås
19:00 Skoftebyns IF - Långareds BoIS Almagärdet
Pojkar, Div 10 Borås
18:00 Sparsörs AIK - Borås AIK Trollevi B
Pojkar, Div 11 Lidköping
18:30 IK Gauthiod - Lidköpings FK Röd Lunnevi IP 7-manna
Pojkar, Div 11 Essunga
18:00 Elmer-Fåglum FK - Sävens BK Holmavallen 2
Pojkar, Div 11 Ulricehamn
18:00 Dalstorps IF Gul - Byttorps IF Grön Dalshov B-plan
Pojkar, Div 12 Skövde
18:45 Tibro/Fagersanna - IFK Hjo Snickarvallen
Pojkar, Div 12 Kinna
18:00 Fritsla IF - Svenljunga IK Blå Kungaberg
Pojkar, Div 13 Tibro
18:30 Våmbs IF Grön - Mariestads BK Blå Södermalms IP
Pojkar, Div 13 Alingsås
18:30 Östadkulle SK - Gerdskens BK Svart Lenavallen C-plan
Pojkar, Div 13 Ulricehamn
18:30 Borgstena IF - Rydboholms SK Nosseborg
Pojkar, Div 14 Ulricehamn
18:45 Ulricehamns IFK Blå - Länghems IF Lassalyckan C-plan
Flickor, Div 3 Norra
19:00 Gullspångs IF - Björsäters IF (9:9) Gullmovallen A-plan
Flickor, Div 3 Västra
19:00 Skoftebyns IF - Trollhättans BoIS (9:9) Almagärdet
Flickor, Div 3 Södra
18:00 Bergdalens IK - IFK Öxnevalla (9:9) Björkängsvallen, Borås, Gräs
Flickor, Div 4 Borås
18:30 Timmele/Södra Ving - IFK Örby Idrottsparken, Timmele B
Flickor, Div 5 Alingsås
18:00 Hemsjö/Tollered - Alingsås KIK Vit Spinnarvallen 1 Gräs
Flickor, Div 6 Lidköping
18:00 Saleby/Trässberg/N.Härene - Örslösa-Söne IK Salebyvallen B-plan
Flickor, Div 6 Vara
18:00 Nossebro IF - Råda BK Svart Brovallen
Flickor, Div 6 Ulricehamn
18:00 Svenljunga/Sexdrega - Dalsjöfors GoIF Högvalla IP Mellanplan
Flickor, Div 7 Alingsås
18:00 Annelunds IF - Herrljunga/Frisco Mörlanda C
Flickor, Div 8 Mariestad
18:00 Tymer/Lerdala - Skultorps IF Timmersdala C
Flickor, Dív 8 Falköping
18:30 Varnhem/Axvall - Tidaholms GoIF Varnhems IP
Flickor, Div 8 Borås
18:00 Byttorps IF - Skene IF Byttorps IP C
Flickor, F16-DM
19:00 Alingsås KIK - Skepplanda/Lödöse Nygård Noltorpsvallen B Konstgräs