Tabell och resultat - Herrar Utveckling B Skövde

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-05-21 19:30 IFK Falköping FF U2 - Tomtens IF 5 - 1 Odenplan B-plan
2019-05-21 19:00 Värsås U2/Vreten/Tibro U2 - Valtorps IF 3 - 5 Björkvallen, Vreten A-plan
2019-05-19 17:00 Fröjereds IF - Norra Fågelås IF 2 - 2 Fröjevi A
2019-05-14 19:00 Norra Fågelås IF - Värings GoIF 2 - 1 Landbyvallen
2019-05-14 19:00 Tomtens IF - Fröjereds IF 9 - 2 Klostervallen A
2019-05-14 19:00 Valtorps IF - IFK Falköping FF U2 4 - 3 Brovalla A
2019-05-13 20:00 Skövde AIK C - Värsås U2/Vreten/Tibro U2 1 - 2 Lillegårdens IP, B-plan
2019-05-08 19:00 Värings GoIF - Tomtens IF 2 - 3 Väringsvallen A-plan
2019-05-08 18:30 Värsås U2/Vreten/Tibro U2 - IFK Falköping FF U2 3 - 2 Värsås IP B-plan
2019-05-06 20:00 Skövde AIK C - Norra Fågelås IF 5 - 2 Lillegårdens IP, B-plan
2019-05-06 19:00 Fröjereds IF - Valtorps IF 1 - 4 Fröjevi A
2019-05-02 18:45 Tomtens IF - Skövde AIK C 4 - 1 Klostervallen A
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Valtorps IF 4 3 1 0 15-9 6 10 2 1 1 0 6-5 1 4 2 2 0 0 9-4 5 6
Tomtens IF 4 3 0 1 17-10 7 9 2 2 0 0 13-3 10 6 2 1 0 1 4-7 -3 3
Värsås U2/ Vreten/ Tibro U2 4 3 0 1 13-9 4 9 2 1 0 1 6-7 -1 3 2 2 0 0 7-2 5 6
IFK Falköping FF U2 4 2 0 2 18-9 9 6 2 2 0 0 13-2 11 6 2 0 0 2 5-7 -2 0
Norra Fågelås IF 4 1 1 2 7-13 -6 4 2 1 0 1 3-6 -3 3 2 0 1 1 4-7 -3 1
Skövde AIK C 3 1 0 2 7-8 -1 3 2 1 0 1 6-4 2 3 1 0 0 1 1-4 -3 0
V��rings GoIF 3 0 1 2 5-7 -2 1 1 0 0 1 2-3 -1 0 2 0 1 1 3-4 -1 1
Fröjereds IF 4 0 1 3 6-23 -17 1 2 0 1 1 3-6 -3 1 2 0 0 2 3-17 -14 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-05-27 19:00 Fröjereds IF - Skövde AIK C Fröjevi A
2019-05-28 19:00 Norra Fågelås IF - IFK Falköping FF U2 Landbyvallen
2019-05-28 19:00 Tomtens IF - Valtorps IF Klostervallen A
2019-05-29 19:00 Värings GoIF - Värsås U2/Vreten/Tibro U2 Väringsvallen A-plan
2019-06-03 19:00 Valtorps IF - Norra Fågelås IF Brovalla A
2019-06-03 19:30 IFK Falköping FF U2 - Skövde AIK C Odenvi Konstgräs
2019-06-06 18:00 Fröjereds IF - Värings GoIF Fröjevi A
2019-06-08 15:00 Värsås U2/Vreten/Tibro U2 - Tomtens IF Värsås IP B-plan
2019-06-12 19:00 Fröjereds IF - Värsås U2/Vreten/Tibro U2 Fröjevi A
2019-06-17 20:00 Skövde AIK C - Valtorps IF Lillegårdens IP, B-plan
2019-06-18 19:00 Norra Fågelås IF - Tomtens IF Landbyvallen
2019-06-19 19:00 Värings GoIF - IFK Falköping FF U2 Väringsvallen A-plan