Matchändringar i A-lagsserierna

Matchändringar i A-lagsserierna presenteras nedan (senaste ändringar kursiva).

Förbundsserier (SvFF administrerar serierna och gör ändringarna, se Resultat/Tabeller).

Distriktsserier (ändringar som meddelats efter 1 april):

DAMER:

Div 2 Norra Götaland:
Vinninga AIF-Råda BK, byte hemma/borta:
Råda-Vinninga 6/5, Vinninga-Råda 17/8 16.00
Våmbs IF-Vartofta SK från 24/5 till 23/5 19.00

Div 3 Norra:
Arentorp Helås FK-Fagersanna/Mölltorp Brevik från 15/5. Nytt datum ej klart.
Wargöns IK-IFK Värsås från 25/5 till 26/5 13.00
Arentorp Helås FK-Hörnebo SK från 24/8 15.00 till samma dag 13.00
Hörnebo SK-Vänersborgs IF från 7/9 till 8/9 15.00

Div 4 Norra:
IF Tymer-Ulvåkers IF U från 5/5 till 3/6 19.00
Björsäters IF-Jula BK från 11/5 till 1/7 19.00

Div 4 Östra:
IFK Hjo-Tidaholms GoIF från 18/5. Nytt datum ej klart,

Div 4 Nordvästra:
Rackeby/Kållandsö-Örslösa Söne IK från 18/5 till 19/5 15.00
Örslösa Söne SK-Saleby/Järpås från 25/5 till 26/5 18.00

Div 4 Västra:
Lödöse Nygård IK U-Vänersborgs IF U från 11/5 till 11/6 19.00
Halvorstorps IS/Trollhättans FK-Skoftebyns IF U från 12/5. Nytt datum ej klart.
Göta/Edet-Halvorstorps IS/Trollhättans FK 15/5 19.00 spelas på Ryrsjövallen.

Div 4 Mellersta:
Södra Härene IF-Alingsås KIK U 19/5 17.00 till samma dag 12.00
Fristad/Sparsör/Borgstena U-Hemsjö IF 14/6 19.00 spelas på Trollevi konstgräs

HERRAR:

Div 5 Norra:
Trollekis-IFK Mariestad från 22/5 till 21/5 19.00
Trollekis-Borgunda IK 18/6 spelas på Hellehof
Vinninga AIF-Sils IF från 16/8 till 17/8 13.45

Div 5 Mellersta:
Fristads GoIF-Annelunds IF från 5/6 till 3/6 19.00
Sparsörs AIK-Sandhems IF från 13/6 till 14/6 19.00

Div 6 Mariestad:
Töreboda IK-Mariestads BK från 19/5 15.00 till samma dag 18.00

Div 6 Falköping:
Fröjereds IF-Marbäcks IF från 2/7 till 4/7 19.00

Div 6 Trollhättan:
Wargöns IK-Hjärtums IS från 17/5. Nytt datum ej klart.

Div 6 Alingsås:
Östadkulle SK-Savana IF från 15/5. Nytt datum ej klart.
Töllsjö IF-Östadkulle SK från 24/5 till 26/5 18.00
Hemsjö IF-IK Friscopojkarna byter hemma/borta:
Frisco-Hemsjö 18/5 13.00, Hemsjö-Frisco 24/8 13.00

Div 6 Kinna:
Gånghester/Målsryd-Hajoms IF 10/6 19.00 spelas på Engvallen, Gånghester.