Matchändringar i A-lagsserierna

Matchändringar i A-lagsserierna presenteras nedan (senaste ändringar kursiva). Gäller perioden 25-30 april.

Förbundsserier (SvFF administrerar serierna och gör ändringarna, se Resultat/Tabeller)

Distriktsserier

DAMER:

Div 2 Norra Götaland:
Vinninga AIF-IFK Tidaholm 28/4 spelas 13.00 på Dina konstgräs, Råda

Div 3 Östra:
Hörnebo SK-Främmestad/Elmer Fåglum/Nossebro 28/4 15.00  spelas på Sportparken konstgräs, Tibro

Div 3 Västra:
Toarpsalliansen-Göta BK 28/4 15.00 spelas på Dalsjöhov konstgräs, Dalsjöfors
Svenljunga IK-Sollebrunn/Stora Mellby 28/4 15.00 på Tranehov konstgräs, Tranemo
Hemsjö IF-Toarpsalliansen 2/5 19.00 spelas på Alströmervallen konstgräs, Alingsås
Brämhults IK-Ulricehamns IFK 2/5 spelas 19.45 på Bodavallen konstgräs

Div 4 Västra:
IFK Trollhättan-Halvorstorps IS 27/4 18.30 spelas på Granngården konstgräs, Trollhättan

Div 4 Södra:
Äspereds IF-Kabel Åttio/Byttorp från 25/4. Nytt datum ej klart.

HERRAR:

Div 4 Norra:
Ekedalens SK-Edsvära Norra Vånga FF från 21/4 till 25/6 19.00
Skara FC-Falköpings FK 27/4 spelas 19.00, Sparbanken Arena konstgräs, Skara

Div 4 Södra:
Skepplanda BTK-Alingsås IF FF 27/4 spelas 18.30, Forsvallen naturgräs, Skepplanda
(OBS Ändrad plan och tid)
Gällstads FK-Fristads GoIF 28/4 spelas 15.00 Lasslyckan konstgräs, Ulricehamn

Brämhults IK-Ulricehamns IFK 28/4 spelas 14.00 Bodavallen konstgräs, Borås
IFK Trollhättan-Rydboholms SK spelas 29/4 16.00 (ändrad tid)

Div 5 Östra:
Värings GoIF-Norra Fågelås IF 26/4 spelas 19.00 Södermalms IP konstgräs, Skövde

Div 5 Västra:
Trollhättans FK-Trässbergs BK från 28/4 till 29/4 12.00 på Edsborg konstgräs, Trollhättan
Vinninga AIF-Sjuntorps IF 28/4 spelas 15.00 Dina konstgräs, Råda

Div 5 Mellersta:
Vårgårda IK FK-Östadkulle SK 27/4 18.30 spelas på Tånga konstgräs, Vårgårda
Bergdalens IK-Borås AIK från 28/4 till 27/4 19.15 Björkängsvallen konstgräs, Borås

Div 5 Södra:
Äspereds IF-Mariedals IK byter hemma/borta; Mariedal-Äspered 28/4 12.00, Äspered-Mariedal 5/7 19.00

Div 6 Mariestad:
Hova/Weimer Lyrestad-Töreboda IK 27/4 18.30 spelas på Movallen, Hova
Torsö BIF-IF Tymer 28/4 spelas 12.00 Lekevi konstgräs, Mariestad

Div 6 Tibro:
BK Trix-Mölltorp Breviks AIF från 22/4 till 30/5 19.00
Våmbs IF-Korsberga från 27/4 till 28/4 13.15 Södermalms IP konstgräs, Skövde
Mölltorp Breviks AIF-Igelstorps IK spelas 17.15 Sportparken konstgräs, Tibro

Div 6 Falköping:
Annelunds IF-Arentorp Helås FK 27/4 spelas 18.30 Mörlanda konstgräs, Annelund
Södra Härene IF-Elmer Fåglum FK från 4/5 till 3/5 19.00

Div 6 Trollhättan:
Wargöns IK-Lödöse Nygård IK 27/4 18.30 spelas på Sörbyvallen konstgräs, Brålanda
Stora Mellby SK-Upphärads IS från 28/4 till 29/4 13.00

Div 6 Kinna:
Viskafors IF-Rävlanda AIS från 19/4 till 4/6 19.00
Fritsla IF-Öxabäck IF 27/4 spelas 18.30 Kunskapens hus konstgräs, Skene
Gånghester Målsryd-Viskafors IF 27/4 18.30 spelas på Kransmossen konstgräs, Borås
Svenljunga IK-Somali FF 29/4 16.00 spelas på Tranehov konstgräs, Tranemo

Div 6 Ulricehamn:

Grimsås IF-Tranemo IF byter hemma/borta. Tranemo-Grimsås 21/4 15.00 Tranehov konstgräs, Tranemo. Grimsås-Tranemo 4/7 19.00
Dannike IK-Grimsås IF från 26/4 till 25/4 19.30, Dalshov konstgräs, Dalstorp
Länghems IF.-Rångedala IK från 28/4 til 27/4 på Ingsvallen, Länghem
Marbäcks IF-Redvägs FK 29/4 spelas 17.00 på Bäckavallen, Marbäck